image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Są wiodącym producentem systemu inteligentnej automatyzacji budynków. Zrealizowali już 130 tysięcy projektów w 100 krajach. Mowa o austriackiej firmie Loxone, która otworzyła dziś /3 września/ swoją polską siedzibę oraz showroom przy ul. Witczaka 139.  

To już kolejna w ostatnim czasie firma, która zaufała Bytomiowi i zdecydowała się ulokować swój biznes  w naszym mieście. Cieszę się, bo Bytom potrzebuje przedsiębiorców, zwłaszcza tych, którzy rozwijają nowe technologie – mówi prezydent Mariusz Wołosz, który wziął udział uroczystym otwarciu siedziby firmy przy ul. Witczaka.

To tam znajduje się jedyny oficjalny salon pokazowy Loxone w Polsce, w którym  na przykładzie jadalni, sypialni, łazienki oraz innych pomieszczeń, klient może zobaczyć, jak wygląda życie w inteligentnym domu. Tego dnia po bytomskim showroomie oprowadził gości Przemysław  Wysocki, dyrektor regionalny polskiego oddziału. O tym co przesądziło o wyborze Bytomia, to doskonała lokalizacja i bliskość autostrady – mówi Przemysław  Wysocki.

Ponadto obiekt wyposażony jest w dwa parkingi, co jest dla firmy istotne z punktu widzienia organizowanych tu cyklicznie szkoleń instalatorów produkowanego przez Loxone sprzętu.

Jak informują przedstawiciele firmy, bytomski showroom to mieszkanie o powierzchni około 60 m², wyposażone w nowoczesne technologie, które wykorzystywane są do sterowania światłem, ogrzewaniem czy klimatyzacją. Inteligentny dom według Loxone nie oznacza jednak technicznych gadżetów, ale stawia na kompleksowe lecz nieskomplikowane rozwiązania.
Jak wygląda nowoczesne życie w duchu smart home, będzie można zobaczyć już 26 września  o 11.00 podczas Dnia Otwartego Loxone, który  zaprezentuje swoje technologie. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy. Więcej o firmie na: https://www.loxone.com/plpl/

Źródło: UM Bytom