image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

20 września 2020 roku w godz. 11.00 – 18.00 Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu, ul. Chemiczna 12 zaprasza na Festyn Rodzinny.

Z okazji jubileuszu 35-lecia Muzeum, którego siedzibą jest zabytkowy Pałac Schoena, przywołujemy pamięć o jego pierwszych właścicielach – rodzinie Schoenów, jednej z najbardziej zasłużonych dla miasta, pionierów, a następnie potentatów branży włókienniczej. Wywodząca się z Saksonii familia przybyła do ówczesnych Sosnowic w II połowie XIX wieku i do 1945 roku współtworzyła jego oblicze.

PROGRAM:
11.00  Przyjazd Fanny do Sosnowic – rekonstrukcja inspirowana  wspomnieniami Fanny Lamprecht
Przygotowana przez Ośrodek Jeździecki „Gonitwa” w Tarnowskich Górach
11.30  Amazonki na Środulce – pokaz jazdy konnej w siodle damskim Przygotowany przez Stadninę koni „Arabka” w Mysłowicach
12.30  Na krosnach nicielnicowych – rodzinne warsztaty tkackie (obowiązuje rezerwacja tel. 32 363 45 18)
14.00  Czarodziej znad Przemszy – występ iluzjonisty Pana Magicznego
15.20  W rezydencji Schoenów – zwiedzanie kompleksu pałacowo-parkowego
16.45  Na tropie tajemnicy – ożywianie archiwalnych pocztówek – pierwszy publiczny pokaz 4 filmów (dofinansowano ze środków NCK – w ramach programu „Kultura w sieci”)
17.00  Saksońska krew – koncert operetkowy solistów Teatru Muzycznego Castello
11.00 – 17.00  Kapelusz, rękawiczki, parasol – prezentacja strojów damskich  z przełomu XIX/XX wieku w wykonaniu Sekcji  Moda i Mundur Stowarzyszenia Chorągiew Rycerska Księstwa Siewierskiego
 U Schoenów w Sosnowcu – bezpłatna dystrybucja wydawnictwa dla najmłodszych

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”. Patronat honorowy nad imprezą objął Arkadiusz Chęciński, Prezydent Miasta Sosnowca.

Źródło: UM Sosnowiec