image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Okres wakacji to dla szkół zawsze czas na remonty i prace konserwatorskie. Tak było i w tym roku. Zarówno budynki jak i place zabaw przeszły przeglądy techniczne i konserwację. W większości placówek prowadzono tylko drobne prace. Największą inwestycją oświatową w mieście jest budowa sali gimnastycznej przy szkole Podstawowej nr 1, która wchodzi w fazę wykończeniową.

Z zewnątrz budynek nabiera już swojego docelowego wyglądu. Prace przy elewacji nowego skrzydła są na ukończeniu. Trwają też prace elewacyjne na nowej, dobudowanej klatce schodowej od strony północno-wschodniej. We wnętrzu klatki prowadzone są prace tynkarskie.W głównej części (gdzie będzie się mieścić sala gimnastyczna) inwestycja jest już bardzo zaawansowana. Wykonano większość instalacji (wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej). Trwają jeszcze roboty przy wentylacji grawitacyjnej i elektrycznej. Inwestycja wchodzi w etap prac wykończeniowych- trwa układanie płytek na ścianach.

Okładziny z płytek wykonywane są w szatniach, łazienkach, toaletach i pomieszczeniach sanitarnych. Ponadto trwa montaż podwieszanych sufitów.

Przypomnijmy, że planowany termin zakończenia inwestycji to połowa roku 2021. I tu pojawia się dobra wiadomość! 2 miliony 356 tysięcy złotych – to wartość wsparcia rządowego jakie otrzymało Miasto Bieruń na realizację inwestycji infrastrukturalnych w trudnym czasie pandemii. Środki te przeznaczone zostaną na dokończenie budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Bieruniu, dzięki czemu inwestycję tą uda się zakończyć jeszcze w tym roku, a więc znacznie wcześniej niż planowano.

Dowiedz się więcej na temat wsparcia dla Gminy z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – KLIKNIJ TUTAJ.

Kilka danych dotyczących tej olbrzymiej inwestycji:

  • Start inwestycji – kwiecień 2019 rok
  • Planowany termin zakończenia inwestycji – maj 2021 rok
  • Całkowity koszt inwestycji – około 10 milionów złotych
  • Wartość dofinansowania inwestycji z Ministerstwa Sportu i Turystyki – 2,5 miliona złotych
  • Wartość dofinansowania na dodatkowy szyb windowy i pochylnię z PEFRON – 138 tysięcy złotych
  • Zakładany pierwotnie wkład własny Gminy – koło 7,5 miliona złotych
  • Wartość nowego dofinansowania z rządowero Funuszu Inwestycji Lokalnych – 2 miliony 356 tysięcy złotych
  • Koszty ostatecznie poniesione przez Gminę Bieruń – ponad 5 milionów złotych

Środki z rządowego Funduszu  Inwestycji Samorządowych posłużą jako dodatkowy zastrzyk gotówki na realizację inwestycji przy Szkole Podstawowej nr 1 w Bieruniu, dzieki czemu zadanie to zakończone zostanie znacznie wcześniej niż planowano. Większość robót zrealizowanych zostanie jeszcze w tym roku. Natomiast otwarcie nowej sali gimnastycznej wraz z całym zapleczem sportowym oraz nowej biblioteki szkolnej (wszystko to znajduje się w nowym skrzydle szkoły) nastąpi na początku roku 2021. KLIKNIJ TUTAJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Źródło: UM Bieruń