image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W przededniu święta edukacji mysłowiccy nauczyciele odebrali nagrody i medale przyznane im w bieżącym roku szkolnym. Mijający rok przyniósł mnóstwo trudności i wyzwań nie tylko uczniom, ale przede wszystkim pedagogom. Tym bardziej cieszą wyróżnienia otrzymane właśnie teraz.

– Wiem, że ten czas jest teraz bardzo ciężki i wkład pracy nauczycieli i w wychowanie dzieci, i w przekazanie wiedzy, i w nauczanie przedmiotu jest duży. Cieszę się, że w jakiś sposób zostałam też dzięki temu doceniona i dziękuję bardzo – mówi Magdalena Goj, anglistka w Szkole Podstawowej nr 15.

– Ja myślę, że podejmując zadania nauczyciela, żaden z nas czy żadna z nas nie spodziewa się nagród, bo nie pracujemy właśnie dla nagród. Tym bardziej jest to dla nas nobilitacją, uhonorowaniem naszej pracy, z czego naprawdę bardzo się cieszymy – podkreśla Aleksandra Szwajcok, nauczycielka religii w Zespole Szkolno-Przedszkolnym 2 i 3.

Do urzędu miasta zostali zaproszeni mysłowiccy pedagodzy, którzy otrzymali w tym roku szkolnym Nagrodę Ministra Edukacji, Nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty, Medal Komisji Edukacji Narodowej albo Nagrodę Prezydenta Miasta Mysłowice. Wraz z listami gratulacyjnymi i różami wręczali je prezydenci Dariusz Wójtowicz i Wojciech Chmiel. A jako że uroczystość odbyła się 13 października, nie zabrakło życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla wszystkich pracowników oświaty.

– Chciałbym życzyć spokoju, bo to jest chyba najważniejsze w dzisiejszych czasach. Dużo zdrowia, uśmiechu i radości z wykonywanej pracy. Mam nadzieję, że ministerstwo pomyśli również o wynagrodzeniach dla pracowników oświaty. Jeżeli oni pozwolą na to, to i my znajdziemy również środki, żeby dołożyć do kolejnych podwyżek – zapewnia prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz.

Lista osób nagrodzonych oraz więcej zdjęć dostępne TUTAJ.

Źródło: UM Mysłowice