image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Co łączy Fundacje Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo, Społeczne Stowarzyszenie „Hospicjum św. Kaliksta I” i Komitet Pomocy dla Zwierząt? To właśnie te trzy tyskie organizacje dostały  największe wsparcie z 1%  podatku za 2019 rok. W sumie tyskim organizacjom pozarządowym przekazano  1 880 629,73 złotych.

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo otrzymała z 1 % ponad 826 tysięcy złotych, ale każda z 28 tyskich organizacji pożytku publicznego  otrzymała wsparcie z 1 % podatku dochodowego. Zebrana kwota była jednak nieco niższa niż ta przekazana za 2018 rok, która wynosiła 1 927 917,85.

– Serdecznie dziękujemy za przekazanie 1% podatku za rok 2019 tyskim organizacjom pożytku publicznego. W trudnym czasie pandemii koronawirusa dzięki Państwa wsparciu zebraliśmy kwotę 1 880 629,73 złotych. Ten gest dowodzi, że dostrzegają Państwo jak cenne i ważne są działania działających w mieście stowarzyszeń i fundacji. Prosimy o Państwa wsparcie dla tyskich organizacji również w przyszłym roku – mówi Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Przez cały okres składania rozliczeń podatkowych Urząd Miasta Tychy aktywnie zachęca mieszkańców do przekazania 1 % podatku dochodowego na rzecz tyskich organizacji pozarządowych.

Wszystkie niezbędne informacje nt. możliwości przekazania 1%  oraz listę organizacji działających w mieście można znaleźć na: razemtychy.pl/ngo/zostaw-1-w-tychach.

Źródło: UM Tychy