image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Rusza Narodowy Program Szczepień przeciwko wirusowi SARS-COV19. Od 15 stycznia rozpoczynają się zapisy na szczepienia dla osób, które skończyły 80 rok życia, a od 22 stycznia, rejestrować się będą mogły osoby powyżej 70 roku życia.

Są 3 możliwości zapisu na szczepienie:

  1. Przez całodobową i bezpłatną infolinię – 989
    Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji określa się termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
  2. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień. W naszej gminie szczepienia będą prowadzone w Ośrodku Zdrowia w Siemoni – tel: 32 287 85 45.
  3. Poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

Gmina Bobrowniki zorganizuje dowóz osób w wieku 70+, które nie będą same w stanie dotrzeć do punktu szczepień. Od najbliższego piątku, pod numerem telefonu 32 287 78 87 wew. 35, będzie można zgłaszać chęć skorzystania z dojazdu na szczepienie. W tym miejscu należy pamiętać, że wcześniej należy zapisać się na szczepienie. Telefon czynny jest w godzinach pracy Urzędu Gminy Bobrowniki. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, miejsce zamieszkania oraz termin i miejsce szczepienia.

Źródło: UG Bobrowniki