image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Już 31 stycznia odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Jak co roku Dąbrowa Górnicza gra razem z WOŚP i zachęca wszystkich mieszkańców do wsparcia tej inicjatywy!

Zbieramy dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

W ciągu 28. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,3 mld PLN i kupiła ponad 65 200 urządzeń.

W tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie trochę inny – w związku z pandemią część zbiórek prowadzona jest wirtualnie. „Finał z głową” to hasło przewodnie 29. finału WOŚP.

Oczywiście w dniu finału – 31 stycznia – będzie można dorzucić swoją cegiełkę do puszek wolontariuszy na ulicach miast, ale już dziś warto wesprzeć WOŚP. Zachęcamy do wsparcia sztabów z Dąbrowy Górniczej: Dąbrowskiego Forum Organizacji Pozarządowych, Młodzieżowej Rady Miasta i Hufca ZHP. Już teraz można wpłacić pieniądze do eSkarbonek sztabów.

Miasto wspiera pracę sztabów i wolontariuszy udostępniając miejskie budynki i cały czas współpracując z wolontariuszami – sztab Młodzieżowej Rady Miasta ma siedzibę w budynku Fabryki Pełnej Życia, a Dąbrowskiego Forum Organizacji Pozarządowych w Centrum Aktywności Obywatelskiej.

Każdy mieszkaniec może zostać wirtualnym wolontariuszem, założyć własną eSkarbonkę i wesprzeć zbiórkę! Wystarczy skontaktować się ze sztabem. Tradycyjna zbiórka wspierana jest – jak co roku – przez sklepy Żabka i Lidl, a także przez lokalnych przedsiębiorców. Puszkę znajdziecie m.in. w Zapiexie na ul. Kościuszki 9.

Zagłębiowskie Centrum Onkologii również gra z WOŚP – w kilku punktach szpitala rozstawione zostały puszki, do których zarówno pracownicy, jak i pacjenci mogą wrzucać pieniądze.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza