image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Mimo, że pandemia uniemożliwia organizację miejskich spotkań, to jednak ze śniadaniem wielkanocnym dotrzemy do osób samotnych, potrzebujących i seniorów.

Dąbrowa Górnicza wspólnie z fundacją Wolne Miejsce, darczyńcami i wolontariuszami organizuje Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne z dowozem do domu. Wolontariusze odwiedzą wszystkie osoby, które wcześniej zgłoszą chęć otrzymania śniadania wielkanocnego i dostarczą specjalne świąteczne paczki.

Po 20 marca podany zostanie telefon kontaktowy na który będzie można zadzwonić i zgłosić chęć otrzymania paczki.

Tymczasem Fundacja Wolne Miejsce z Katowic zaprasza wszystkich chętnych do wolontariatu i i wsparcia działań fundacji.  Zaprasza na stronę: www.facebook.com/wolnemiejsce oraz dołączenie do społeczności za pomocą zamieszczonego na plakacie kodu, a także na środowe spotkania wolontariuszy, które odbywają się w sklepie socjalnym Spichlerz w Katowicach przy ul. Tysiąclecia 82.

Plakat zapraszający do udziału w akcji
Mat. organizatora

Chcesz czynić dobro, ale boisz się, że nie dasz rady z aplikacją?

Podpowiemy Ci jak w trzech prostych krokach zostać wolontariuszem podczas śniadania wielkanocnego z dowozem na terenie Dąbrowy Górniczej.

Krok 1 – ściągnij aplikację PLZ ze sklepu Google Play bądź App Store

Krok 2 – zeskanuj kod QR widoczny na plakacie bądź wpisz MGZ (z wielkich liter)

Krok 3 – podaj swoje dane i zostań częścią społeczności osób gotowych, by nieść pomoc innym- wybierz (w zakładce „dla mnie”) zadanie, w którym chcesz pomóc – pakowanie paczek (3.04) bądź rozwożenie paczek (godziny poranne 4.04., niedziela wielkanocna) wybierając czynność zwróć uwagę na wybór odpowiedniego miasta.
Czekaj na dalsze instrukcje. Pojawiać się będą w aplikacji.

Proste? Wierzymy, że tak. Jeśli masz pytania związane z wolontariatem kontaktuj się przez FB bezpośrednio z Fundacją Wolne Miejsce bądź naszym Centrum Aktywności Obywatelskiej.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

screen z aplikacji PLZ

Czytaj więcej