image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach działa Punkt Przyjmowania Wniosków w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”. Świętochłowice to tysięczna gmina, w której uruchomiono taki Punkt. Z uwagi na obecnie panujące obostrzenia, w przypadku potrzeby kontaktu osobistego prosimy o wcześniejsze umówienie terminu spotkania telefonicznie lub mailowo.

Punkt Przyjmowania Wniosków Programu “Czyste Powietrze” obsługuje Biuro Ekologii Urzędu Miejskiego, którego pracownicy są dostępni pod nr tel. 32 349 18 80 oraz pod adresem e-mail: ego@swietochlowice.pl

Dla kogo?

Program „Czyste Powietrze” kierowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Na co?

Środki pozyskane z programu można przeznaczyć na dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła, spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Ile?

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Źródło: UM Świętochłowice