image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Rozpoczęła się gruntowna przebudowa Miejskiej Szkoły Podstawowa nr 5 przy ul. Chopina. W ramach zadania wykonana zostanie kompleksowa termomodernizacja budynku z dociepleniem fundamentów, ścian, dachu oraz nowa elewacja. Ponadto wymienione zostanie oświetlenie na LEDowe oraz powstanie nowy system monitoringu zewnętrznego. Koszt remontu to blisko 1,7 mln zł.

Dodatkowo wymieniona zostanie instalacja ogrzewania (rury, grzejniki oraz zawory). Częściowo zmieniona na nową zostanie stolarka okienna i drzwiowa. 

Obiekt podlegający remontowi to dwa trzykondygnacyjne budynki wraz z łącznikiem. Działania modernizacyjne mają na celu poprawienie izolacyjności termicznej budynku i dachu co w końcowym efekcie wpłynie na zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do jego ogrzania. Ocieplenie ścian zewnętrznych zostanie wykonane za pomocą metody typu „lekkiej-mokrej”.

W ramach remontu przewiduje się także modernizację kuchni, w której zakres wchodzi usunięcie istniejącej kuchni węglowej oraz wymianę jej na kuchnie gazową.

Wartość robót opiewa na kwotę blisko 1.700.000 zł, mimo, że pierwotnie zakładano na to zadanie większą sumę, jednak w wyniku postępowania przetargowego udało się obniżyć koszty o ponad 1 mln zł. Planowany termin realizacji projektu to koniec sierpnia 2021 r. Wykonawcą prac jest Zakład Remontowo Budowlany Karol Klyta z Kamieńskiego Młyna.

Jest to kolejna placówka oświatowa w Piekarach Śląskich, która w tym roku diametralnie zmieni swój wygląd.

link: Termomodernizujemy kolejne placówki oświatowe

Wartość dofinansowania projektu” Termomodernizacja i modernizacja Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 w Piekarach Śląskich ze środków unijnych wynosi 85% wydatków kwalifikowanych.

Źródło: UM Piekary Śląskie