image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Ruszył nabór wniosków w konkursie „Fabryka Pełna Życia – działaj z nami!”. Na organizacje pozarządowe i działające przy nich grupy nieformalne czeka 90 tys. zł, za które zorganizują wydarzenia na terenie dawnego Defum.

Propozycje mogą dotyczyć m.in. wydarzeń kulturalnych, działań artystycznych, integrujących mieszkańców czy promujących ekologię. Nabór potrwa do 31 maja, a realizacja projektów prowadzona będzie od czerwca do końca roku. Ubiegać można się o dotacje od 3 do 10 tys. zł., nie jest wymagany wkład własny. Pula środków na wszystkie przedsięwzięcia wynosi 90 tys. zł.

24 maja o godzinie 17 w budynku Warsztatu Fabryki Pełnej Życia odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące konkursu. Wnioski konkursowe należy składać mailowo, na adres sekretariat@fabrykapelnazycia.eu Konkurs finansowany jest z budżetu miasta.

Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin i formularze zgłoszeniowe na stronie fabrykapelnazycia.eu/mikrodotacje

Fabryka Pełna Życia jest największym przedsięwzięciem rewitalizacyjnym w Dąbrowie Górniczej. Jego celem jest metamorfoza śródmieścia, której motor napędowy stanowi zagospodarowanie terenu po zakładzie Defum. Obszar ma zmienić się w miejsce tętniące życiem, pełne zieleni, połączone z rejonem dworca kolejowego i Pałacem Kultury Zagłębia. Jego wielkim potencjałem, oprócz położenia w centrum miasta, są dawne hale fabryczne, które mogą zmienić swój dotychczasowy charakter na miejsce dla gastronomii, rekreacji, wydarzeń kulturalnych czy prowadzenia biznesu. Całość może zostać uzupełniona zabudową mieszkaniową. Więcej informacji na stronie fabrykapelnazycia.eu

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza