image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Poznaliśmy szczegóły tegorocznego Tour de Pologne. Potwierdziły się informacje, że tym razem zawodników będziemy mogli dopingować w Wyrach.

Ostatni, siódmy etap największego wyścigu kolarskiego w Polsce odbędzie się 15 sierpnia i rozpocznie się w Zabrzu. Kolarze przejadą z województwa śląskiego do województwa małopolskiego z finiszem na krakowskich Błoniach. W Łaziskach Górnych zawodnicy powalczą o Premię Górską PZU III kategorii. W Wyrach kolarze zjawią się około godz. 15:55 i przejadą ul. Łaziską, Pszczyńską, a następnie Główną, po czym ponownie skręcą na ul. Pszczyńską i skierują się w stronę Mikołowa. W zabezpieczeniu trasy pomagać będą nasi strażacy.

Na czterdziestym kilometrze po starcie do zdobycia będzie też Premia Lotna LOTTO upamiętniającą rocznicę strajku w Kopalni Piast, a na 65 kilometrze do mety Premia specjalna z okazji Jubileuszu 65-lecia Totalizatora Sportowego. Zachęcamy do dopingowania zawodników! Relacja telewizyjna na żywo transmitowana będzie w sumie do 180 krajów. Szczegóły na www.tourdepologne.pl.

Przypomnijmy, że Tour de Pologne ostatni raz przez naszą gminę przejechał w 2017 roku. Wówczas kolarze na trasie z Zawiercia do Zabrza przemknęli ul. Pszczyńską i ul. Miarową w Gostyni. Kilka minut przed zawodnikami w Gostyni zjawili się organizatorzy wyścigu – Czesław Lang oraz Lech Piasecki. Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia oraz mapy tegorocznej edycji wyścigu.

Źródło: UG Wyry