image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Jak skutecznie oszczędzać energię w mieście? Odpowiedzi na to pytanie szukać będą uczestnicy tegorocznego Metropolitalnego Climathonu. Największy na świecie 24-godzinny hackaton klimatyczny pod hasłem „Energia w mieście – Metropolia efektywna energetycznie”, odbędzie się już 28 i 29 października w GPP Business Park w Katowicach oraz w formule on-line. Autorzy najciekawszych pomysłów otrzymają nagrody oraz szansę na wcielenie swoich projektów w życie.

Climathon to szukanie innowacyjnych pomysłów na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi, w którym udział wziąć może każdy, kto ma pomysł jak oszczędzać energię w mieście. Nazywany maratonem kreatywności, polega na wspólnym wypracowaniu rozwiązań odpowiadających na konkretne wyzwania klimatyczne w trakcie eventów trwających całą dobę w ponad stu miastach na całym świecie. Jego unikalność polega na wniesieniu lokalnej perspektywy do globalnych wyzwań.

Ze względu na wcześniejsze zainteresowanie, w tym roku  Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia wraz z partnerami zdecydowała się na zorganizowanie wydarzenia dla dwóch grup wiekowych. 28 października Climathon odbędzie się stacjonarnie w Górnośląskim Parku Przemysłowym i będzie skierowany do młodzieży w wieku szkolnym. Równolegle, 28 i 29 października odbywać się będzie event dla dorosłych w formule on-line.

Dla zwycięzców przewidzieliśmy nagrody finansowe (I miejsce – 5 000 zł, II miejsce – 3 000 zł, III miejsce – 2 000 zł) oraz nagrody rzeczowe.

Rejestracja na wydarzenie rusza już w piątek, 1 października br. a wraz z nią nowa strona https://climathon.pl, gdzie znajdziecie formularz rejestracyjny on-line.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!