image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Przebudowa ponad 140 metrowego odcinka ulicy Górnośląskiej /rozpoczynającego się i kończącego na ul. Świętochłowickiej/ w Bytomiu-Łagiewnikach to kolejna inwestycja drogowa, która zostanie zrealizowana w naszym mieście. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu podpisał już umowę z wykonawcą, którym będzie firma JKM Sp. z o.o. z Mikołowa, a wartość inwestycji to ponad 387 tys. zł. Warto dodać, że prace będą wykonywane wiosną 2022 roku, a jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne możliwe będzie ich wcześniejsze rozpoczęcie.

– Sukcesywnie realizujemy przebudowę dróg w naszym mieście. W ubiegłym tygodniu podpisaliśmy umowę na przebudowę ul. Gwareckiej, bocznej Woźniaka i Strzelców Bytomskich II oraz ciągu pieszego wzdłuż ulicy Chorzowskiej – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. – Przebudowa ul. Górnośląskiej to kolejna inwestycja drogowa, jaka będzie realizowana w naszym mieście. W najbliższym czasie podpiszemy jeszcze ważną umowę na przebudowę skrzyżowania ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej w Miechowicach – dodaje Michał Bieda.

Co zostanie zrobione na ul. Górnośląskiej?

W ramach zaplanowanych prac wykonana zostanie nie tylko przebudowa odcinka ul. Górnośląskiej, ale również zjazdy utwardzone do posesji, chodniki i zatoka parkingowa, jak również odtworzone wpusty uliczne /6 kompletów/ oraz wykonana regulacja istniejących studni rewizyjnych /8 kompletów/, skrzynek zaworów wodociągowych i gazowych w jezdni /10 kompletów/ oraz studni teletechnicznych /3 komplety/. Po zrealizowaniu przebudowy wykonane zostanie także oznakowanie pionowe i poziome.

Warto dodać, że wykonawca będzie miał 6 miesięcy od dnia podpisania umowy na wykonanie wszystkich robót budowlanych.

Źródło: UM Bytom