image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Jak informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu miejskie lodowisko odwiedziło już do tej pory ponad 4 tysiące osób. 95 procent z nich to mieszkańcy Zabrza. Lodowisko czeka na amatorów łyżwiarstwa codziennie od godz. 10.00 do godz. 21.00 (przerwa techniczna w godz. 13.00-14.00). Lodowisko znajduje się przy ul. Powstańców Śląskich w sąsiedztwie zabrzańskiego Ratusza. Ślizgawka to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu na powietrzu w zimowej aurze.

Lodowisko jest czynne codziennie w godz. 10.00-21.00. Zabrzanie mogą się na nim ślizgać za 2 zł. Tyle kosztuje godzinny bilet dla mieszkańców.

Goście spoza Zabrza za godzinę jazdy zapłacą 5 zł, a uprawnieni do zniżki – 3 zł. Korzystający z tafli będą mogli również na miejscu wypożyczyć łyżwy. Ich wynajęcie będzie kosztowało 7 zł. Każdego dnia, w godz. 13.00 – 14.00, zaplanowano przerwę techniczną.

Zabrzańskie lodowisko ma 300 m kw. powierzchni. Realizator przedsięwzięcia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu zapewnia, że korzystanie z niego jest bezpieczne. Pracownicy pilnują bowiem, by liczba jeżdżących na łyżwach gwarantowała zachowanie koniecznego w dobie epidemii koronawirusa dystansu.

Warto też odwiedzić świąteczne stragany, które otwarto na pobliskim pl. Wolności w ramach zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego “Idą Święta”. Można tam kupić m.in. najróżniejsze bożonarodzeniowe smakołyki, świąteczne wypieki, ozdoby, prezenty, czy wyroby rękodzieła artystycznego.

Źródło: UM Zabrze