image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

To efekt zbiórki organizowanej w Centrum Organizacji Pozarządowych – jednostce Urzędu Miejskiego w Zabrzu. Oprócz pracowników COP w przygotowywaniu darów do transportu udział brali m.in. pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zabrzu oraz Teatru Nowego w Zabrzu, funkcjonariusze zabrzańskiej policji i straży pożarnej, członkowie organizacji pozarządowych, uczniowie klas mundurowych zabrzańskich szkół i wolontariusze.

Organizacje pozarządowe, a także wszyscy mieszkańcy Zabrza zainteresowani przekazaniem wsparcia rzeczowego dla poszkodowanych rosyjską agresją obywateli Ukrainy już od soboty mogą kontaktować się z Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Brodzińskiego 4. Od pierwszych godzin trwania zbiórki zabrzanie pokazali swoje wielkie serce przynosząc do siedziby COP imponujące ilości produktów i rzeczy, które mogą się przydać Ukraińcom.

– Warto podkreślić, że pracownicy COP nie tylko przyjmowali przynoszone przez setki mieszkańców dary, ale także koordynowali zbiórki organizowane przez inne podmioty – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – To niezwykle poruszające, ile osób włączyło się w zorganizowaną pomoc. Gdy jedni zajmowali się przygotowaniem transportu, inni z dobroci serca gotowali dla nich posiłki. To wyraz solidarności nas wszystkich. Dziękuję za dotychczasową pomoc. Miejska zbiórka trwa nadal. Zachęcam Państwa do przynoszenia darów do Centrum Organizacji Pozarządowych – dodaje prezydent Zabrza.

Do siedziby COP można przynosić żywność o długiej dacie przydatności do spożycia (konserwy, ryż, kasza, makarony itd.), środki opatrunkowe, higieniczne i sanitarne, koce, śpiwory, pościel itp. Przyjmowane będą tylko artykuły nowe.

Punkty czynny jest codziennie w dni powszednie od godz. 8.00 do godz. 19.00, a w soboty i niedziele od godz. 10.00 do godz. 15.00. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: (32) 271 04 74 lub 512 240 287.

Źródło: UM Zabrze