image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Recooltywator to projekt, którego głównym celem jest kultywowanie tradycji muzycznych Dąbrowy Górniczej oraz przygotowanie gruntu pod nowe dąbrowskie zespoły. Pałac Kultury Zagłębia przygotował specjalną salę prób wyposażoną w sprzęt nagłośnieniowy, konsolę oraz instrumenty. Po co? Po to, by zespoły z terenu miasta miały gdzie ćwiczyć i tworzyć nową muzykę. Zapraszamy na plenerową odsłonę projektu w Fabryce Pełnej Życia!

Harmonogram koncertów:

12 lipca 19:00 – ProAge

proAge jest przedstawicielem szeroko pojętego ambitnego rockowego brzmienia. Grupa łączy elementy progresji z grungem, a nawet metalem. Ich muzykę uzupełniają niebanalne teksty Mariusza Filoska. Korzenie zespołu sięgają wręcz do prehistorii, ale to już temat zamknięty. Zespół istnieje już 13 lat. W tym czasie proAge udanie koncertował w wielu miejscach w kraju. Jednym z sukcesów grupy jest zakwalifikowanie się do półfinału Antyfestu 2017 Antyradia – proAge to również zespół znany z festiwali prog-rockowych, między innymi zagrał na festiwalu w Łodzi Prog the Night, w Legionowie Prog Fest, w Ostrzeszowie Baszta Prog Fest oraz Festiwalu Rocka Progresywnego im. T. Beksińskiego w Gniewkowie. 29 stycznia 2021 ukazała się trzecia płyta 4. Wymiar – wydana własnym sumptem, która podobnie jak poprzednia płyta MPD prezentuje dużą różnorodność brzmień, form, niebanalnych harmonii i stylistycznych odcieni, a teksty pomagają zrozumieć, czym jest kubek kawy wypity w nieodpowiednim momencie i co to w ogóle znaczy nieodpowiedni moment? W Czwartym Wymiarze znajdziecie nie tylko poezję okraszoną kontrapunktem instrumentów akustycznych, ale też demony mroku potężnych gitar czy improwizowany utwór tytułowy, który jako jedyny został nagrany w języku angielskim.

2 sierpnia 19:00 – Swing Sisters

Grupa Swing Sisters powstała w maju 2020. W jej skład wchodzą trzy muzyczne siostry: Anna Nocoń, Izabela Grzyb i Alicja Kulik. W czasie, kiedy pozamykano większość miejsc kultury, Ania z Izą szukając razem nowych muzycznych inspiracji, pomyślały o trio i zaprosiły do tego Alicję. I tak nucąc rozmaite kawałki i analizując harmonię utworów, zaczęła się wspólna muzyczna podróż. Skąd swing w nazwie? Każda z nas ma zupełnie inną barwę głosu, każda też preferuje inny gatunek muzyczny i starając się znaleźć coś wspólnego – połączył nas właśnie swingPoza tym nadal śpiewamy solo, każda w swoim stylu – Swing Sisters.

16 sierpnia 19:00 – Queens of the Mascots

Queens of the Mascots to trio, w skład którego wchodzą wokalistka i basistka Kasia Caputa, gitarzystka Klaudia Grygiel i perkusistka Justyna Włodarska. Dziewczyny grają razem od 2018 z drobnymi przerwami, ostatecznie tworząc żeńskie trio z nowym spojrzeniem na muzykę. Zespół gra w klimatach rockowych i alternatywie, od pewnego czasu skupiając się na tworzeniu własnych kompozycji. Queens of the Mascots każdego wprowadzi w słoneczny i energetyzujący klimat!

30 sierpnia 19:00 – Cartel

Rockowa formacja Cartel, powstała w 2018 roku w Zagłębiu. Debiutuje płytą „Przyjaciel”, promowaną singlem pod takim samym tytułem. Nagrana na przestrzeni 3 lat płyta zawiera 11 kompozycji cechujących się szerokim podejściem do rocka. Znajdziemy tam zarówno klasyczne rockowe kompozycje, piosenki o zacięciu punkowym, cięższe brzmienia, naleciałości funkowe czy inspiracje reggae. Zespół Cartel tworzą wokalistka Anita Lorek, basista Jan Lorek, gitarzyści Filip Szlęk i Szymon Siwak oraz perkusista Arkadiusz Franosz. Gościnnie na płycie wystąpiła Kalina Bałdys w chórkach. Wszystkie teksty wyszły spod pióra Anity Lorek, która wraz z całym zespołem jest odpowiedzialna za muzykę i wszystkie aranżacje. Jako amatorska grupa przyjaciół pochodzących z różnych środowisk muzycznych zespół Cartel stworzył eklektyczny styl spojony charyzmatycznym wokalem Anity Lorek.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny!

PARTNER CYKLU: Fabryka Pełna Życia