image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Zakończył się montaż mebli miejskich na bytomskim Rynku. Modułowym elementom, na których posiedzimy, a nawet poleżymy, towarzyszy zieleń. W ramach projektu zazieleniania Rynku posadzono tam m.in. siedem platanów klonolistnych oraz krzewy i pnącza.

Przypomnijmy, że prace związane zazielenieniem płyty Rynku rozpoczęły się dwa sezony temu, po usunięciu z Rynku chorych klonów i platanów. Wówczas w ich miejscu pojawiły się nowe drzewa, krzewy i rośliny w donicach oraz nowe pergole i ławki.

Teraz ramach projektu zagospodarowania małej architektury i zieleni na Rynku pojawiły się nasadzenia kolejnych siedmiu platanów, krzewów trzmielin Fortune’a Emerald Gold, 86 sztuk bylin, 12 sztuk pnączy i roślin jednorocznych.

Ponieważ już kilka lat temu w donicach przy pergolach zostały nasadzone pnącza i nie wszystkie się przyjęły, uzupełniamy istniejące pergole o kratownice oraz sadzone są większe sadzonki – odporniejsze na trudne warunki, jakie panują na nasłonecznionym Rynku i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne.

Wkrótce kratownice zarosną pnączami z gatunków glicynii, milinem amerykańskim oraz rdestówką Auberta – roślinami, które wykazują dużą wytrzymałość i zdolności regeneracyjne.

Źródło: UM Bytom