image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Metropolia jest w tym roku jednym z partnerów festiwalu literackiego Miedzianka po Drodze. Impreza po raz pierwszy odbywa się nie tylko w dolnośląskiej Miedziance. Festiwal przyjął formę wędrowną, każdego kolejnego dnia odwiedza inne miejsce, docierając tym samym do szerszej publiczności.  

W niedzielę 28 sierpnia, drugiego dnia festiwalu, impreza zawita do Gliwic, do Parku Szopena. W miasteczku festiwalowym stanie nasz namiot, w którym odbędą się spotkania i warsztaty o tematyce miejskiej i ekologicznej.

Ramowy plan spotkań, w organizacje których zaangażowana jest GZM, wygląda następująco:

  • 10:00 – 19:00 – Warsztaty „Księgi rzeczne” wstęp wolny, nie wymagają rejestracji.
  • 13:30 – 14:30 – Rozmowa z dr Kasprem Jakubowskim: „Czwarta przyroda w mieście – niedoceniana a najbardziej pożądana w dobie kryzysu klimatycznego” – prowadzi prof. dr hab. Piotr Skubała – ekolog z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
  • 14:30 – 15:30 – Radio 357 zaprasza – opowieści dźwiękowe – wykład.
  • 15:30 – 16:30 – Metropolia GZM zaprasza “Miasto jako wspólnota wobec kryzysów” – Joanna Erbel w rozmowie z Filipem Springerem.
  • 16:30 – 17:30 – Metropolia GZM zaprasza – “Temat rzeka” artyści i naukowcy w rozmowie o Rawie – prowadzi Anna Dudzińska Radio 357.
  • 17:30 – 18:30 – Metropolia GZM zaprasza – Marcin Mokry prowadzi Beata Kwiatkowska Radio 357.

Oprócz tego w programie Festiwalu znajdują się liczne spotkania, warsztaty i koncert. Pełen program znajduje się tutaj: https://instytutr.pl/542-2/

Na wszystkie wydarzenia – serdecznie zapraszamy!