image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Czwarta działka w kompleksie inwestycyjnym Kazdębie w Dąbrowie Górniczej znalazła nabywcę. Prawie 0,6 ha grunt stanie się własnością firmy Calmtec.

Firma za działkę o powierzchni 0,5769 ha zaoferowała w przetargu 1 mln 180 tys. 800 zł. Wkrótce, po dopełnieniu formalności sprzedażowych, będzie jej pełnoprawnym właścicielem. Calmtec już w marcu zdecydował się na zakup pierwszej nieruchomości w tym miejscu. Kupił wówczas niespełna 0,5 ha działkę, na której planuje rozwijać swoją działalność, m.in. dotycząca cięcia laserowego blach oraz gięcia elementów stalowych.

Przedsiębiorstwo działa od 2009 r., oferuje wykonawstwo konstrukcji stalowych, urządzeń dla przemysłu oraz instalacji technologicznych. Współpracuje m.in. z firmami ulokowanymi na terenie obszaru inwestycyjnego w Tucznawie. Posiada dwa zakłady produkcyjne – w Dąbrowie Górniczej oraz w Czarkowie k. Pszczyny, w których może produkować do 250 ton konstrukcji stalowych miesięcznie. Jej oferta skierowana jest do przedsiębiorstw działających m.in. w energetyce, automotive, offshore, hutnictwie, przemyśle cementowym, kolejnictwie, przemyśle chemicznym, wydobywczym czy budownictwie.

Oprócz Calmtecu, dwa inne przedsiębiorstwa zdecydowały się na prowadzenie działalności w Kazdębiu. W czerwcu właścicielem nieruchomości na tym obszarze została firma JM Stale, wytwarzająca prefabrykaty zbrojeniowe dla budownictwa, a także spółka Alnet, produkująca klamki i okucia do okien.

Strefa Aktywności Gospodarczej „Kazdębie” dysponuje wolnymi, wyrównanymi i uzbrojonymi działkami o powierzchni od ok. 0,5 ha do 1 ha, o łącznej powierzchni ok. 5 ha. Na kompleksowe przygotowanie tego terenu miasto pozyskało blisko 20 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego.

Grunty przygotowane zostały z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. Są uzupełnieniem dąbrowskiej oferty dla inwestorów. Duzi, którzy np. potrzebują więcej miejsca dla hal produkcyjnych, mogą prowadzić działalność w strefie gospodarczej „Tucznawa”. Ci, którzy ulokują się w Kazdębiu, będą mogli z nimi kooperować, podejmując np. współpracę jako podwykonawcy. Tereny leżą niedaleko od siebie i mają dobre połączenie drogowe. Więcej o atutach tego miejsca można znaleźć na stronie www.dabrowa-gornicza.com/kazdebie/

Aktualności dla osób prowadzących działalność gospodarczą w mieście, dotyczące m.in. uzyskania wsparcia, a także informacje dla inwestorów zainteresowanych pozyskaniem nowych terenów do prowadzenie biznesowych przedsięwzięć, na stronie dabrowa-gornicza.com

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza