image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Trzy dni rywalizacji, blisko 120 km ścigania, 96 załóg, pięć mistrzowskich cykli i 13 odcinków specjalnych – tak w skrócie prezentuje się tegoroczny Rajd Śląska, który odbędzie się w dniach 9-11 września. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia jest partnerem tego wydarzenia.

Rajd Śląska to impreza motoryzacyjna o międzynarodowej randze, stanowiąca część kalendarza historycznych mistrzostw strefy Europy Centralnej (FIA CEZ). Uroczyste rozpoczęcie zawodów odbędzie się w piątek (9 września) o godzinie 17:30 w samym sercu Katowic – na zrewitalizowanej ulicy Dworcowej. W tym miejscu kibice będą mogli z bliska zobaczyć wszystkie rajdówki czy też porozmawiać z kierowcami i pilotami oczekującymi na start rajdu.

Natomiast od godz. 19:10 będzie można podziwiać motoryzacyjne show na ulicach miasta, czyli widowiskowe ściganie na zamkniętym i zabezpieczonym odcinku specjalnym w centrum Katowic. Na trasie o długości 1,75 km swoje umiejętności i samochody zaprezentują nie tylko uczestnicy Rajdu Śląska. W programie są również przejazdy pokazowe, m.in. bolidu z legendarnego wyścigu 24h Le Mans.

W sobotę rozpocznie się właściwa walka o zwycięstwo w Rajdzie Śląska. 10 września kierowcy zmierzą się na odcinkach w gminie Bestwina (powiat bielski), Kiczycach (powiat cieszyński) i Jastrzębiu-Zdroju.

W niedzielę (11 września) uczestnicy Rajdu Śląska dwukrotnie pojawią się na odcinku Bruk Premium w Siewierzu oraz na próbie w miejscowości Pilica. Zaplanowano również jeden przejazd najdłuższego w rajdzie oesu w miejscowości Łany Wielkie w powiecie zawierciańskim.

Bazą rajdu będzie Stadion Śląski. Na wielofunkcyjnym obiekcie w Chorzowie zlokalizowany będzie park serwisowy. W tym miejscu kibice mogą z bliska zobaczyć samochody rajdowe oraz mechaników przy pracy. W niedzielny wieczór, przed legendarnym Kotłem Czarownic odbędzie się także zakończenie zawodów.

Wstęp na imprezę i na odcinki specjalne jest bezpłatny.

Szczegóły na stronie: rajdslaska.pl