image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W 10 lat od pierwszej edycji, Sosnowiec wraca ze swoją sztandarową akcją. Wraz z 6 zagłębiowskimi miastami, zaprasza na weekend za pół ceny, 9-11 września.

Tegoroczna edycja Zagłębia za pół ceny będzie najszersza, bo odbędzie się aż w 7 miastach! Po raz pierwszy weekend z ofertą za pół ceny w Sosnowcu miał miejsce 2012 roku. Wtedy brały w nim udział jedynie sosnowieckie lokale gastronomiczne.

Z roku na rok akcja ewoluowała, aż w końcu w 2015 roku zorganizowaliśmy ją wspólnie z zagłębiowskimi miastami. Przez lata brały w niej udział: Będzin, Czeladź i Dąbrowa Górnicza. W części także Wojkowice. Specjalną edycję nasze miasto przeprowadziło w 2019 roku, a to w podziękowaniu za wysoką frekwencję w wyborach parlamentarnych w 2018 roku.

2022 rok to już 11. edycja. – W tym roku namówiliśmy do współpracy jeszcze więcej miast. Bawią się z nami jak zawsze: Będzin, Czeladź i Dąbrowa Górnicza, a także Siewierz, Sławków i Wojkowice. Bardzo się cieszę, że ten weekend będzie tak wyjątkowy – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Podobnie jak w latach ubiegłych, do współpracy zaprosiliśmy właścicieli lokali gastronomicznych oraz usługodawców. Odpowiedź była naprawdę spora, bo Zagłębie za pół ceny będzie obowiązywało w blisko 70 miejscach!

Pizza, sushi, lody, ramen, burgery i napoje – to tylko część gastro oferty za pół ceny. Nie próżnują także usługodawcy: karnety na siłownie, soczewki kontaktowe, usługi barbera, bawialnie, wypożyczalnie kajaków, groty solne, spa… To wszystkie już w weekend 9-11 września.

– Spotkajmy się wszyscy – na mieście. Zachęcam Zagłębiaków, abyśmy skorzystali z okazji i po prostu razem wyszli z domu. To doskonała okazja, aby zapoznać się z ofertą naszych lokalnych przedsiębiorców i wracać do nich regularnie – dodaje prezydent Sosnowca.

Pełna oferta Zagłębia za pół ceny na www.zaglebiezapolceny.pl