image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

To będzie wielka muzyczna uczta! W najbliższy weekend podczas Dni Sosnowca 2022 na scenie w Parku Sieleckim zagrają m.in.: Enej, Dawid Kwiatkowski i Agnieszka Chylińska. Zwieńczeniem Sosnowiec ESKA Fun Festival będzie wyjątkowy koncert poświęcony Jackowi Cyganowi, który do rodzinnego miasta zaprosił swoich artystycznych przyjaciół.

W piątek, 16 września, gwiazda wieczoru będzie formacja Enej. Wcześniej na scenie pojawią się Prezeusa, Basia Dratwińska oraz Mietall Waluś z projektem Mietall Waluś and Children of the Future. Wraz z artystą zaprezentują się sosnowieckiej publiczności młodzi wykonawcy, którzy na co dzień szlifują talenty w sosnowieckim Ognisku Pracy Pozaszkolnej.

W sobotę start o godz. 18.00. Najpierw na scenie pojawi się Daria, następnie Komodo, a potem Dawid Kwiatkowski i Agnieszka Chylińska.

Niedziela będzie należeć do Jacka Cygana. Koncert jego piosenek pod nazwą „Odnawiam Dusze” rozpocznie się o godz. 17.00.

– Rok 2020 jest rokiem jubileuszowym. To 120. rocznica urodzin Jana Kiepury oraz taka sama rocznica założenia miasta Sosnowiec, mojego rodzinnego miasta. Z tej okazji zapraszam Państwa na wielki festiwal – Sosnowiec ESKA Fun Festival. 18 września o godzinie 17 zamkniemy ten festiwal moim koncertem. Piosenki mojego życia, przy których wystąpią znakomici artyści – m. in. Andrzej Seweryn i Stanisław Sojka. Oprócz tego będzie także wiele muzyki i mnóstwo miłości – zachęca Jacek Cygan, na którego będą tego dnia czekać niespodzianki przygotowane przez władze miasta.

Poniżej szczegółowa rozpiska!

Piątek – 16 września

Sobota – 17 września

Niedziela – 18 września

  • godz. 17:00
    koncert piosenek Jacka Cygana „Odnawiam dusze”
    wystąpią: Jacek Cygan, Stanisław Soyka, Andrzej Seweryn, Iryna Hubiak, Anna Jurksztowicz, Kamila Klimczak, Beata Rybotycka, Jerzy Filar i Marcin Januszkiewicz.