image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

34 oferty terenów inwestycyjnych z gmin Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii, przeznaczonych m.in. pod działalność produkcyjną czy usługową, jest prezentowanych podczas Targów Inwestycji i Nieruchomości EXPO REAL w Monachium. To jedno z najważniejszych wydarzeń w tej branży w Europie.

Na wspólnym stoisku Metropolii, Miasta Katowice oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego są prezentowane 34 tereny inwestycyjne z ośmiu gmin. Są to obszary pod produkcję i magazyny, mieszkaniowo- usługowe oraz tereny już zabudowane.

Odwiedzający stoisko mogą dowiedzieć się więcej na temat potencjału gospodarczego i projektów rozwojowych  Metropolii.  Prezentowane są informacje istotne dla decyzji inwestycyjnych, które dotyczą m.in. prac GZM na rzecz podnoszenia jakości życia, rozwoju transportu zbiorowego, mobilności czy warunków mieszkaniowych. Nie brakuje również informacji na temat potencjału naukowego i edukacyjnego w procesie kształcenia wykwalifikowanych pracowników oraz kolejnych projektów rozwojowych dotyczących prac nad udostępnieniem nowych terenów inwestycyjnych.

Dla inwestorów zorganizowano wydarzenia. GZM i Katowice przygotowały wspólną prezentację na temat  działań na rzecz poprawy jakości życia, wprowadzania nowych technologii, dbania o zasoby ludzkie oraz wspierania edukacji i nauki.
Tychy i Dąbrowa Górnicza przedstawią koncepcje i doświadczenia  na temat kształtowania ich centrów miast, w oparciu o silną współpracę z mieszkańcami i prywatnymi inwestorami.

W tegorocznej edycji targów bierze udział ok.  1,9 tys. wystawców. Są to miasta i regiony europejskie oraz podmioty komercyjne, działające głównie w obszarze nieruchomości. Pochodzą m.in. z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Luksemburga, Portugalii i Hiszpanii. W ostatniej edycji targów, która odbyła się przed pandemią w 2019 roku, imprezę odwiedziło ponad 47 tys. osób z blisko 80 krajów.

W tym roku EXPO Real potrwa od 4 do 6 października. Ta impreza wystawiennicza skupia inwestorów i przedstawicieli branż związanych z nieruchomościami.

 

Strona EXPO REAL: Real Estate Trade Fair in Munich | EXPO REAL