image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Górnośląsko- Zagłębiowska Metropolia rozpoczęła konsultacje projektu „Metropolitalnego Programu Działań Strategicznych” wraz z „Prognozą oddziaływania na środowisko”. Potrwają one do 7 czerwca.

Metropolitalny Program Działań Strategicznych (MPDS) to program rozwoju służącym do realizacji celów zawartych w Strategii Rozwoju Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na lata 2022-2027, z perspektywą do 2035 r. Zastąpi on dotychczasowy dokument- Program Działań Strategicznych do roku 2022.

Pierwsza edycja MPDS w 2023 r. zawiera łącznie 36 projektów w ramach 5 priorytetów.

Konsultacje będą prowadzone od 4 maja do 7 czerwca 2023 r. Uwagi można zgłaszać za pomocą formularza konsultacyjnego dostępnego do pobrania ze strony internetowej  https://bip.metropoliagzm.pl/.

Zostaną zorganizowane także spotkania konsultacyjne w siedzibie Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii. Odbędą się one 11 maja i 12 maja od 15:00 do 16:00 w sali 326/320

Więcej informacji- zasady uczestnictwa i dokumentacja: Obwieszczenie Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – Biuletyn Informacji Publicznej Urząd Metropolitalny Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (metropoliagzm.pl)