image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Portal InfoGZM służy do gromadzenia i wizualizowania danych o Metropolii i jej gminach członkowskich oraz do prezentowania opracowań i informacji przygotowanych w ramach prac GZM. Powstał w 2019 r. i był sukcesywnie rozbudowany o kolejne dane i funkcjonalności. Po kilku latach nadszedł czas modernizacji dla zwiększenia możliwości Portalu, a przy okazji odświeżenia szaty graficznej InfoGZM.

Przeprowadzone zmiany w dużej mierze miały charakter informatyczny i dotyczyły wprowadzenia sprawniejszych rozwiązań technicznych. To m.in. usprawnienie administrowania stroną, lepsze zarządzanie danymi i ułatwienia w tworzeniu treści, w tym map i wykresów.

Najistotniejsze nowości, zauważalne bezpośrednio przez użytkownika, to: pojawienie się na głównej stronie wybranych ważnych danych statystycznych dla GZM, czy możliwość zapoznania się postami, w których przybliżane będą dostępne na Portalu dane i mapy. Dodano też wyszukiwarkę treści i podstronę umożliwiającą filtrowanie danych według kategorii. Większość treści (dla których istniała taka możliwość) została dostosowana do wyświetlania na urządzaniach mobilnych oraz wprowadzone zostały narzędzia ułatwiające korzystanie z InfoGZM osobom z niepełnosprawnościami.

Nad modernizacją InfoGZM wraz z GZM czuwała firma Fooz. Z nowymi funkcjonalnościami i odświeżonym interfejsem Portalu można zapoznać się wchodząc na stronę główną infogzm.metropoliagzm.pl

Zapraszamy do odwiedzenia odświeżonej wersji portalu InfoGZM. Chętnie też poznamy opinie użytkowników o nowych rozwiązaniach – można je zgłaszać poprzez formularz dostępny na stronie w zakładce „Kontakt” lub bezpośrednio na adres: infogzm@metropoliagzm.pl.