image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Powietrze w budynkach szkolnych może być nawet kilkunastokrotnie gorsze niż to na zewnątrz – takie są wnioski z badań Fundacji Napraw Sobie Miasto w partnerstwie z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią, które od września 2021 r. realizowały projekt #szkolneklimaty. W ramach projektu powstał poradnik na temat zdania o stan powietrza w klasach, a już 27 września o godz. 17:00 odbędzie się bezpłatny webinar dla wszystkich zainteresowanych.

Badania prowadzone w ramach projektu #szkolneklimaty pokazały, że stan powietrza w budynkach szkolnych w okresie zimowo-jesiennym może być nawet kilkunastokrotnie gorszy niż tego na zewnątrz.

Zła jakość powietrza, to nie tylko wynik smogu, ale także zanieczyszczeń generowanych w samych pomieszczeniach, m.in. zbyt wysokiego stężenia dwutlenku węgla i lotnych związków organicznych. Przekładają się one nie tylko na problemy z koncentracją, ale według raportu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju także na wyższą absencję uczniów.

Zapraszamy do zapoznania się z bezpłatnym poradnikiem i raportem, który jest dostępny do pobrania na stronie https://www.szkolneklimaty.pl/wiedza/poradnik. Jest on skierowany do dyrektorów i nauczycieli oraz osób odpowiedzialnych za administrowanie szkolnymi budynkami.

27 września o godz. 17:00 odbędzie się także bezpłatne webinarum „Jak powietrze w klasie wpływa na efektywną naukę”. Szczegóły znajdują się pod adresem https://www.szkolneklimaty.pl/webinar.

Projekt został zrealizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.