image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Już 9.01.24 zostanie udostępniona dla zwiedzających pierwsza z sześciu wystaw z cyklu „SCROLL 2024”.

Każdy z nas codziennie konsumuje ogromne ilości treści. W świecie social-media jesteśmy bombardowani informacjami, obrazami i dźwiękami. Nasze mózgi przywykłe do ciągłej stymulacji z czasem zaczynają jej żądać, a niewinne przeglądanie postów zmienia się w kilkugodzinne bezmyślne „scrollowanie”. Celem wystaw z cyklu „SCROLL” jest odnalezienie i zaprezentowanie prac różnych twórców działających w sieci, swego rodzaju wymuszenie na odbiorcy chwili refleksji, zatrzymania się i docenienia pracy artysty. Prezentowane będą prace nie tylko profesjonalnych grafików oraz fotografów, ale również amatorów i pasjonatów tych dziedzin. Hasłem przewodnim wystaw jest „Stop scrolling, just look.” (Przestań scrollować, po prostu patrz), w tym jednym prostym zdaniu zdefiniowana jest cała filozofia projektu, polegająca na zachęceniu odbiorców do wejścia w interakcję z treścią i jej twórcą.

Cykl wystaw „SCROLL” składa się z 6 niezależnych wystaw. Każda prezentowana praca będzie opatrzona linkami do social mediów twórcy, a także kodami QR. Wystawy będą prezentowane jednocześnie w muzealnej Galerii „Nad Gelyndrem”, muzealnym Instagramie oraz stronie internetowej muzeum.

Pierwszym twórcą prezentującym swoje prace będzie Adrian Gomułka:
„Cześć!
Mam na imię Adrian, mam 22 lata i jestem z Katowic. Aktualnie studiuję grafikę. Swoje prace tworzę głównie w technice rysunku digitalowego i specjalizuję się w portretach. Będziecie mogli to zobaczyć odwiedzając moją wystawę zatytułowaną „Face the colors” w Muzeum Miejskim w Siemianowicach.”

Wystawa dostępna dla zwiedzających do 4.03.24 r. Od 5.03.24 r. swoje prace będzie prezentować kolejny twórca.