image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W piątkowy poranek, 26 stycznia, tuż przed ósmą, ponad setka siemianowickich seniorów wyruszyła sprzed miejskiego ratusza dwoma autokarami na zimową wycieczkę do Istebnej i Koniakowa. Pani Beata Gałecka – drugi zastępca prezydenta miasta, która w imieniu prezydenta miasta Rafała Piecha pożegnała seniorów, życzyła im świetnych humorów, wspaniałej pogody i mnóstwa niezapomnianych wrażeń.

W ramach wycieczki seniorzy najpierw złożą wizytę w Centrum Produktu Regionalnego w Koniakowie, w którym odwiedzą centrum pasterskie, bacówkę, sklep góralski, zagrodę edukacyjną, obejrzą pokaz wyrobu sera i będą degustować sery góralskie. Kolejnymi punktami zimowej wycieczki będą m.in. wspaniała zimowa atrakcja, jaką jest kulig tradycyjnymi saniami, a na koniec zabawa z kapelą góralską w Karczmie Ochodzita.

Wyjazd ten jest wypełnieniem obietnicy, jaką złożył seniorom prezydent miasta Rafał Piech, który przy okazji wycieczki do Krakowa, która odbyła się 28 grudnia 2023 roku, zapowiedział, że takich wyjazdów dla seniorów będzie więcej. W efekcie oprócz piątkowej (26 stycznia) wycieczki do Istebnej i Koniakowa planowana jest także drugi termin – 13 lutego br.

Ze względu na ogromne zainteresowanie ze strony seniorów, nie wszystkim udało się zapisać na dwa planowane terminy i dla nich właśnie zorganizowano dodatkową wycieczkę, która odbędzie się już w poniedziałek, 29 stycznia.