Subscribe Now

Trending News

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Rudziniec

Informacje

Na bieżąco

  Rudziniec

Rudziniec to gmina w powiecie gliwickim w której na powierzchni 160,4 km kw. mieszka ponad 10 tysięcy osób. Tutaj w ostatnich dniach III powstania śląskiego mieścił się sztab wojsk powstańczych.

Gmina ma doskonałe warunki do rozwoju turystyki i rekreacji. 41,4 procent jej powierzchni zajmują lasy, znajdują się tu aż trzy zbiorniki wodne, mały i duży zbiornik Pławniowice oraz Dzierżno Duże.

Bliskie sąsiedztwo dużych miast sprzyja rozwojowi agroturystyki. Blisko Rudzińca znajdują się m.in. Tarnowskie Góry, Gliwice, Zabrze.

W Rudzińcu znajduje się zabytkowy drewniany kościół św. Michała Archanioła z barokowym wnętrzem. Warto też zwrócić uwagę na Krzyż przed kościołem, który jest pomnikiem ku czci mieszkańców Rudzińca poległych i zaginionych w czasie I wojny światowej.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Rudzińcu jest Kanał Gliwicki, który łączy przemysłowe miasta Górnego Śląska z Odrą. Dziś jest jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych w Metropolii. W weekendy można wypłynąć tu w 6-kilometrowy rejs, który zajmuje nieco ponad godzinę.

  Galeria/video

 Artykuły archiwalne

Koronawirus, Mieszkańcy, Rudziniec
Otwarcie przedszkoli ?

Wobec zapowiedzi Premiera RP, że od 6.05.2020 będą mogły być uruchomione przedszkola i żłobki i że decyzje ma podjąć organ założycielski na podstawie wytycznych Ministerstwa Zdrowia które zostaną opracowane .  Informuję, że po ukazaniu się wytycznych i po konsultacji z Dyrektorami Szkół podejmę stosowna decyzje….

Gospodarka i Inwestycje, Koronawirus, Rudziniec
Pomoc dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy – najemcy lokali użytkowych, będących własnością Gminy Rudziniec, którzy na skutek ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, wstrzymali lub ograniczyli prowadzoną w wynajmowanym lokalu użytkowym działalność gospodarczą o charakterze usługowym, gastronomicznym, handlowym lub produkcyjnym mogą wystąpić z wnioskiem o udzielenie ulgi w zapłacie…

Koronawirus, Mieszkańcy, Rudziniec
Koronawirus: informacje dla seniorów

Seniorze, zostań w domu! Nie ryzykuj zarażenia koronawirusem. Jeżeli potrzebujesz pomocy w zrobieniu niezbędnych zakupów  zadzwoń – tu jest wykaz sklepów w których zamówisz towar i umówisz się na jego dostawę. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy zadzwoń do swojego sołtysa – wykaz telefonów jest >>TUTAJ<< Możesz też zadzwonić…

zaladuj-wiecej  Załaduj więcej

  Aktualnie w Metropolii

Skip to content