Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
image_pdfimage_print

Na bieżąco

  Rudziniec

Rudziniec to gmina w powiecie gliwickim w której na powierzchni 160,4 km kw. mieszka ponad 10 tysięcy osób. Tutaj w ostatnich dniach III powstania śląskiego mieścił się sztab wojsk powstańczych.

Gmina ma doskonałe warunki do rozwoju turystyki i rekreacji. 41,4 procent jej powierzchni zajmują lasy, znajdują się tu aż trzy zbiorniki wodne, mały i duży zbiornik Pławniowice oraz Dzierżno Duże.

Bliskie sąsiedztwo dużych miast sprzyja rozwojowi agroturystyki. Blisko Rudzińca znajdują się m.in. Tarnowskie Góry, Gliwice, Zabrze.

W Rudzińcu znajduje się zabytkowy drewniany kościół św. Michała Archanioła z barokowym wnętrzem. Warto też zwrócić uwagę na Krzyż przed kościołem, który jest pomnikiem ku czci mieszkańców Rudzińca poległych i zaginionych w czasie I wojny światowej.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Rudzińcu jest Kanał Gliwicki, który łączy przemysłowe miasta Górnego Śląska z Odrą. Dziś jest jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych w Metropolii. W weekendy można wypłynąć tu w 6-kilometrowy rejs, który zajmuje nieco ponad godzinę.

  Galeria/video

 Artykuły archiwalne

Nie Znaleziono

It seems we can’t find what you’re looking for. Perhaps searching can help.

Przepraszamy
Nie znaleziono
zaladuj-wiecej  Załaduj więcej

  Aktualnie w Metropolii

X
Skip to content