Subscribe Now

Trending News

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Wojkowice

Informacje

Na bieżąco

  Wojkowice

Wojkowice to miasto w powiecie będzińskim o powierzchni 12,77 km kw. i ponad 8 tysięcy mieszkańców. Sąsiadują z Bobrownikami, Będzinem, Siemianowicami Śląskimi i Piekarami Śląskimi.

Jest to miasto atrakcyjnych kontrastów. Z jednej strony mamy tu poprzemysłowe pejzaże z kominami, z drugiej sprzyjające rekreacji tereny zielone, a wśród nich piękny i rozległy Park Miejski – prawdziwa wizytówka miasta. W parku mieści się amfiteatr, który jest użytkowany w trakcie większości imprez plenerowych, które odbywają się w Wojkowicach.

W Wojkowicach urodził się ceniony i znany na całym świecie pianista, Jerzy Sulikowski. Był inicjatorem wznowienia jednego z najbardziej znanych konkursów muzycznych, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy. Koncertował w wielu krajach Europy, mogli go usłyszeć również obywatele Japonii, Kuby czy Chin. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Jednym z charakterystycznych obiektów Wojkowic jest wieża wyciągowa kopalni Jowisz, która w przeszłości działała w tej gminie.

  Galeria/video

 Artykuły archiwalne

Turystyka i Rekreacja, Wojkowice
Wakacje w Mieście!

Tegoroczne wakacje będą wyjątkowe – pierwszy raz w niepewnych czasach epidemii, pierwszy raz po długim czasie spędzonym na nauce w domu. Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach proponuje więc chwilę wytchnienia od domowych oraz szkolnych obowiązków i zaprasza dzieci na w pełni bezpieczne zajęcia i warsztaty wakacyjne….

Gospodarka i Inwestycje, Wojkowice
Raport o stanie gminy

Komunikat Przewodniczącego  Rady Miasta Wojkowice dotyczący przedstawienia przez Burmistrza Miasta Wojkowice raportu o stanie gminy i zgłaszania się mieszkańców do udziału w debacie nad raportem. Szanowni Państwo, informuję, iż w dniu 29 maja 2020 roku Burmistrz Miasta przedstawił Radzie Miasta Wojkowice  raport o stanie gminy…

Koronawirus, Mieszkańcy, Wojkowice
#ResortSprawiedliwościPomaga w Wojkowicach

1 czerwca 2020 r. do Urzędu Miasta Wojkowice trafiło 5 tysięcy maseczek ochronnych przygotowanych przez Zakład Karny w Wojkowicach w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod nazwą #Resort Sprawiedliwości Pomaga.  Maseczki trafią bezpośrednio dla mieszkańców miasta Wojkowice w związku z trwającym nadal stanem epidemicznym, a także koniecznością zakładania…

Mieszkańcy, Wojkowice
„Zdalna Szkoła” w Wojkowicach

27 maja br. Burmistrz Miasta Wojkowice przekazał dyrektorkom wojkowickich szkoł 24 laptopy o łącznej wartości 60 tys. złotych, zakupione w ramach projektu Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.  Głównym celem programu jest doposażenie szkół w sprzęt komputerowy niezbędny do prowadzenia zdalnego kształcenia.  Źródło: UM Wojkowice Witold…

Koronawirus, Mieszkańcy, Wojkowice
#SeniorzeZostańWDomu

#SeniorzeZostańWDomu – wczoraj pod tym hasłem odbyła się w Wojkowicach akcja dostarczania wyrobów mięsnych marki Duda i Cedrob do potrzebujących wojkowickich seniorów. Jak mówi przedstawicielka firmy: Jako producent wędlin chcieliśmy przyłączyć się do akcji i pomóc seniorom, tak jak potrafimy najlepiej, czyli przekazując im nasze…

zaladuj-wiecej  Załaduj więcej

  Aktualnie w Metropolii

Skip to content