image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Coraz modniejszy staje się ruch wszelakiego rodzaju. Z każdego niemal środka przekazu słyszymy, że powinniśmy dziennie zrobić tyle kroków, spacerować, biegać, jeździć na rowerze. Po prostu się ruszać.

Biblioteka ma propozycję, by połączyć przyjemne z pożytecznym. A mianowicie zaprasza na rajd rowerowy powiązany z historią, zatytułowany „Historia kołem się toczy”.

Kiedy? W dniach 13-21 września 2019.

Gdzie? Wszystko rozpoczyna się w Bibliotece Centralnej przy al. Sportowców 3 od rejestracji i pobrania pakietu startowego.

A co należy zrobić? Przejechać trasę po Siemianowicach Śląskich z przystankami przy miejscach upamiętniających ważne wydarzenia w historii miasta, związane z Powstaniami Śląskimi, odzyskiwaniem przez Polskę niepodległości oraz męczeństwem Polaków w czasie II wojny światowej. Swoją przygodę trzeba będzie udokumentować poprzez zdjęcia lub nagranie filmu. Po odwiedzeniu wszystkich miejsc, uczestnicy przygotują prezentację lub film ze swojej trasy, które prześlą na adres Biblioteki – mbp@mbp.siemianowice.pl

Wybrane materiały będą opublikowane na stronie www, FB Biblioteki oraz UM www.siemianowice.pl. Autorzy najbardziej kreatywnych prac zostaną nagrodzeni 27 września 2019 podczas harcerskiego ogniska – „Powstańczy krąg”.

Rajd rowerowy „Historia kołem się toczy” jest częścią projektu „Pod rękę z Niepodległą 1919-2019”, dofinansowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Regulamin Rajdu Rowerowego „Historia kołem się toczy” dostępny na stronie Biblioteki http://mbpsiemianowice.pl/images/start/Regulamin_Rajdu.pdf

Już dziś serdecznie zapraszamy do zabrania swojego roweru na ciekawą, historyczną przejażdżkę po naszym mieście.

Źródło: www.siemianowice.pl.