image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Już od listopada w Urzędzie Miejskim w Bieruniu stać będzie miodomat – automat przystosowany do sprzedaży miodów. Serdecznie zapraszamy wszystkich smakoszy miodu.

Przypomnijmy, że z inicjatywy Stowarzyszenia LGD „Ziemia Pszczyńska” miodomaty znajdują się w kilku gminach naszego regionu.  Zachęcamy do obejrzenia ciekawego filmu na ten temat – KLIKNIJ.

Miodomaty zostały zakupione w ramach projektu współpracy „Bee Friends”/ „Przyjaciele Pszczół”, jaki nasza LGD realizowała we współpracy ze Stowarzyszeniem LGD „Żywiecki Raj” oraz z dwoma grupami z Chorwacji. Projekt został dofinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. ZOBACZ FILM – KLIKNIJ.

Dostęp do miodomatów mają zarówno mieszkańcy jak i turyści odwiedzający nasze tereny. Zakup urządzeń jest nowatorską metodą wykorzystania lokalnych zasobów, a materiały promocyjne znajdujące się na miodomatach pozwolą na wzbogacenie wiedzy o naszych terenach, a także zapoznanie się z właściwościami miodów.

W automatach znajdą Państwo kilka rodzajów miodów w pojemnikach 260 ml oraz 500 ml. Zakupu można dokonać gotówkowo (bilon) oraz bezgotówkowo (karta płatnicza).

LGD „Ziemia Pszczyńska” serdecznie zaprasza do 3 punktów znajdujących się w obszarze jej działalności w:

  • Urzędzie Miejskim w Bieruniu
  • Uzdrowisku w Goczałkowicach-Zdroju (zakład przyrodoleczniczy);
  • Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie (budynek ekspozycyjny);

Dodatkowo osoby odwiedzjące Żywiecczyznę, mogą zakupić tamtejsze miody w miodomatach partnera projektu. Urządzenia znajdą Państwo na terenie:

  • Galerii „Kolorowa” w Żywcu;
  • kolei linowo-terenowej na Górze Żar – stacja dolna;
  • w Pałacu w Łodygowicach.

Zachęcamy do zakupu miodów, a także do zapoznania się z prezentacją podsumowującą projekt „Bee Friends”/ „Przyjaciele pszczół”. 

Do tej pory miodomat stał w holu starobieruńskiej Hali Sportowej

Obejrzyjcie ciekawy film na temat miodu

Od listopada miodomat dostępny będzie w holu Urzędu Miejskieg w Bieruniu. Do końca października natomiast korzystać z niego mozna w Hali Sportowej mieszczącej się na ulicy Szarych Szeregów.

Pszczelarze z Bierunia zainteresowani sprzedażą swoich miodów w miodomatach zapraszani są do współpracy ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Ziemia Pszczyńska” – numery telefonów: 32 210 02 12, 697 609 603, adres e-mail: biuro@lgdziemiapszczynska.pl

Od listopada miodomat dostępny będzie w Urzędzie Miejskim