image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Jak powinno wyglądać miasto? O tym Krzysztof Habdas z Wydziału Architektury będzie rozmawiał z mieszkańcami 17 i 24 lutego podczas spacerów badawczych. Są one elementem prac nad tzw. uchwałą reklamową.

W najbliższy poniedziałek (17 lutego) spacer rozpocznie się o 11.00. Trasa będzie przebiegać od Rynku, ulicą Gliwicką w kierunku ul. Dworcowej i Placu Wolskiego.

24 lutego zaczynamy o 15.30, także z Rynku, ale tym razem przejdziemy wzdłuż ul. Wrocławskiej do Parku Kachla.

Spacery badawcze będą analizą przestrzeni pod kątem szyldów i banerów reklamowych zamieszczonych m.in. na budynkach i barierkach. Każdy będzie mógł wyrazić swoją opinię i zaproponować zmiany. Nie zabraknie też elementów historycznych. Krzysztofowi Habdasowi towarzyszyć będzie bytomski historyk Tomasz Sanecki. Przypomnijmy, że do 1 marca każdy bytomianin może wypowiedzieć się na temat miejskiej przestrzeni wypełniając ankietę. Można to zrobić elektronicznie, albo tradycyjnie. Ankiety w formie elektronicznej znajdują sięponiżej, a w formie papierowej – w Punkcie Informacyjnym UM (ul. Parkowa 2, parter), sekretariacie Wydziału Architektury UM (ul. Parkowa 2, pokój 304) oraz w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7).