image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Nadszedł czas rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Spełniając ten obowiązek, każdy podatnik może przyczynić się równocześnie do rozwoju miasta, w którym żyje na co dzień. Mieszkasz w  Piekarach Śląskich? Rozlicz tu swój PIT i korzystaj z inwestycji powstających z podatku dochodowego!

Zbliża się czas corocznego składania rozliczeń deklaracji PIT w urzędach skarbowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami deklarację PIT należy rozliczyć w urzędzie skarbowym według miejsca zamieszkania na dzień 31 grudnia danego roku. Miejsce zamieszkania nie oznacza miejsca zameldowania, ale „centrum interesów życiowych” (osobistych i gospodarczych). Ważnym jest, że rozliczenie się w danej gminie powoduje, że to jej przysługuje należna część podatku dochodowego osoby składającej PIT. Jeżeli są Państwo mieszkańcami naszego miasta, a do tej pory rozliczali się Państwo w innym urzędzie skarbowym (np. wg miejsca zameldowania) mogą Państwo to zmienić i poprzez złożenie deklaracji podatkowej w Urzędzie Skarbowym w Piekarach Śląskich dołożyć cegiełkę do naszych wspólnych przedsięwzięć służących rozwojowi naszego miasta, w tym również Państwa bezpośredniego otoczenia. Nie trzeba zmieniać miejsca zameldowania  – wystarczy, że mieszkają Państwo w Piekarach Śląskich i chcieliby, aby podatki zostały w mieście.

Co udało się nam się do tej pory zrealizować dla naszych mieszkańców, m.in. dzięki pieniądzom przekazanym przez nich w postaci podatku dochodowego?

  • Szpital Miejski wraz z jego doposażaniem, kąpielisko na terenie MOSiR, otwarcie filii Żłobka Miejskiego przy ul. Bytomskiej 87a, utworzenie Centrum Usług Społecznych,
  • budowa węzła przesiadkowego wraz ze ścieżkami rowerowymi, park przy ul. Wyspiańskiego, tereny zielone Osiedla Wieczorka, siłownia pod chmurką w Brzezinach,
  • plac zabaw przy przedszkolu nr 15, boiska sportowe przy szkołach podstawowych nr 1 i 15,
  • termomodernizacje przedszkoli nr 5, 7 i 13, termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 2,
  • łącznik drogowy ul. Podmiejskiej z Szybową w Radzionkowie, skrzyżowanie na ul. Podmiejskiej, łącznik drogowy ul. Bytomskiej z Powstańców Warszawskich, drogi i wjazdy ulic: Grzybowej, Orzeszkowej, Jagodowej, Różanej, Maciejków, Bratków, Liliowej, parking przy cmentarzu w Kozłowej Górze,
  • chodniki przy ul. Roździeńskiego i Skłodowskiej-Curie i Piotra Skargi, oświetlenie na Brynickiej , pas pieszo-rowerowy z oświetleniem przy kalwaryjskim cmentarzu pomiędzy ul. Popiełuszki i Ziętka

Jakie mamy plany na najbliższy czas?

Wszelkie inwestycje służące naszym dzieciom, czyli termomodernizacje szkół i przedszkoli, boiska szkolne i place zabaw, rewitalizacja parku w Kozłowej Górze.

Pamiętaj!

Nie trzeba zmieniać miejsca zameldowania  – wystarczy, że mieszkają Państwo w Piekarach Śląskich i chcieliby, aby Wasze podatki zostały w naszym mieście i pomogły w realizacji planów inwestycyjnych służących naszemu miastu i Państwa najbliższej okolicy, w której Państwo mieszkają. Szczegóły na plakacie zamieszczonym poniżej: