image_pdfimage_print

Wspaniałe wieści nadeszły z chorwackiego Poreca, gdzie w miniony weekend (29.02-1.03) odbywały się Mistrzostwa Europy Juniorów w szermierce – nasza drużyna szpadzistek, z siemianowiczanką Barbarą Brych w składzie, zdobyła srebrny medal!

Wychowanka siemianowickiego UKS „Wołodyjowski”, reprezentująca obecnie AZS AWF Kraków Barbara Brych wraz z Alicją Klasik, Glorią Klughardt i Zofią Janelli swój marsz na podium rozpoczęły od pewnego zwycięstwa nad Brytyjkami (45:23), a do strefy medalowej awansowały po równie wysokiej wygranej w spotkaniu z Francją (45:27).
Trudniej było w półfinale zwyciężyć drużynę Włoszek, ale druga połowa meczu należała do Polek, które pokonały rywalki 45:39 i zapewniły sobie miejsce na podium.

Biało-Czerwone dopiero w ostatnim spotkaniu musiały uznać wyższość przeciwniczek – lepsze okazały się Rosjanki (45:35), a naszej drużynie przypadło drugie miejsce. Brązowe medale wywalczyły Węgierki.

Warto dodać, że Basia Brych zajmuje trzecie miejsce w światowym rankingu szpadzistek w kategorii juniorek.