image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Jednak część osób nie przestrzega tych zaleceń i szczególnie przy sprzyjającej pogodzie gromadnie odwiedza miejsca wypoczynku. Dlatego Sosnowiec uruchomił kolejną formę informowania i przestrzegania mieszkańców w ramach akcji #zostanwdomu.

– Nagraliśmy komunikaty z zaleceniem pozostania w domu. Nagranie trafiło do straży miejskiej, która w czasie patrolowania miasta puszcza je przez megafony. Dodatkowo można je usłyszeć z głośników na Stawikach oraz Placu Stulecia i w przejściu podziemnym prowadzącym w kierunku dworca kolejowego i ulicy Kilińskiego – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Kolejnym miejscem, w którym możemy usłyszeć komunikat głosowy jest ulica Małachowskiego w rejonie budynku Urzędu Miejskiego.

Wkrótce w mieście pojawi się więcej możliwości używania komunikacji głosowej w nadzwyczajnych sytuacjach. Głośniki zsynchronizowane z miejskim monitoringiem pojawią się w sześciu remontowanych przejściach podziemnych:

– pod rondem Czesława Uznańskiego (al. Mireckiego, Stara, Piłsudskiego),

– przy Parku Sieleckim (3 Maja, Żeromskiego),

– przy „Plastrach miodu” (3 Maja, Sienkiewicza, Piłsudskiego, Plac Ćwierka),

– przy ulicach Piłsudskiego, Sobieskiego i Kilińskiego,

– Sienkiewicza,

– Ostrogórska, Sienkiewicza, 1 Maja (Rondo Zagłębia Dąbrowskiego).

Dodatkowo na kilkudziesięciu przystankach autobusowych pojawiły się duże plakaty z informacjami o poprawnych zachowaniu się w czasie pandemii koronawirusa.

Komunikat – kliknij TUTAJ

Źródło: UM Sosnowiec