image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Jeśli Ci się nudzi i tęsknisz za teatrem, kinem zwiedzaniem świata czy inną rozrywką oto propozycje dla Ciebie:

Wirtualne spacery po będzińskich obiektach muzealnych:

Muzea i galerie z całego świata: 

 • Guggenheim Museum, Nowy Jork
  Funkcja Google Street View pozwala odwiedzającym zwiedzać słynne spiralne schody Guggenheima bez wychodzenia z domu. Stamtąd możesz odkryć niesamowite dzieła sztuki z epoki impresjonizmu, postimpresjonizmu, nowoczesności i współczesności.
  WIRTUALNY SPACER 

 • Musée d’Orsay, Paryż
  Podczas wirtualnego spaceru można zobaczyć dziesiątki słynnych dzieł francuskich artystów, którzy tworzyli w latach 1848-1914, między innymi Moneta, Cézanne’a i Gauguina.
  WIRTUALNY SPACER 
   
 • British Museum, Londyn
  To kultowe muzeum znajdujące się w sercu Londynu pozwala wirtualnym zwiedzającym zwiedzić Wielki Dwór, odkryć starożytny Kamień z Rosetty i egipskie mumie. Możesz również znaleźć setki artefaktów. 
  WIRTUALNY SPACER 

 • National Gallery of Art, Waszyngton
  To słynne amerykańskie muzeum oferuje online dwie ekspozycje (za pośrednictwem Google). Pierwsza to wystawa amerykańskiej mody z lat 1740–1895, w tym wiele renderingów ubrań z epoki kolonialnej i rewolucyjnej. Druga to zbiór prac holenderskiego malarza barokowego Johannesa Vermeera.
  WIRTUALNY SPACER 

 • National Museum of Modern and Contemporary Art, Seul
  Wirtualna wycieczka Google pozwala na zwiedzenie sześciu pięter budynku pełnego sztuki współczesnej z Korei i całego świata.
  WIRTUALNY SPACER 

 • Rijksmuseum, Amsterdam
  Fantastyczny zbiór dzieł z holenderskiego złotego wieku, w tym wiele obrazów autorstwa Vermeera i Rembrandta. W 80 galeriach 8 000 obiektów opowiada historię 800 lat holenderskiej sztuki i historii.
  WIRTUALNY SPACER 

Książki, audiobooki i podcasty:

Dzięki firmie Empik przez najbliższe dwa miesiące wszyscy mogą skorzystać z bezpłatnego dostępu do szerokiego pakietu korzyści w ramach usługi Empik Premium. Aby aktywować swój darmowy kod, wystarczy wejść na stronę: www.empik.com/czas-w-domu. Daje on między innymi 60 dni na odkrywanie tysięcy audiobooków i e-booków oraz dostęp do szerokiej oferty słuchowisk i podcastów w aplikacji Empik Go.

 Dla uczniów:

Dla dzieci:

Kultowe bajki do oglądania:

Co słychać w Filharmonii Narodowej?

Teatr:

Źródło: UM Będzin