image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Otwarta noclegownia, ogrzewalnia oraz zapewniony ciepły posiłek – osoby bezdomne mogą liczyć na wsparcie miasta w trakcie stanu epidemii.

W czasie epidemii, kiedy obowiązują restrykcyjne ograniczenia w przemieszczaniu się, noclegownia przy ul. Kosynierów umożliwiła osobom bezdomnym całodobowy pobyt w placówce.  Chodzi o to, by maksymalnie ograniczyć skupiska ludzi i przemieszczanie się  po ulicach miasta, do czego zresztą nasi podopieczni się stosują – mówi Adam Tomaszewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Osoby bezdomne z przyznaną pomocą żywnościową mogą też liczyć na jeden ciepły posiłek w ciągu dnia oraz paczki z artykułami spożywczymi przyznanymi w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa  FEAD. Ponadto osoby bezdomne objęte  są  pomocą finansową zgodnie z Ustawą o Pomocy Społecznej.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, do którego należy koordynacja pracy noclegowni, zorganizował również specjalne pomieszczenia, w których mogłyby odbyć kwarantannę bezdomni zakażeni koronawirusem.

Na terenie placówki wyodrębniliśmy siedem pomieszczeń, do których będą kierowani bezdomni do odbycia kwarantanny. Obecnie zakwaterowano tam jedną osobę z podejrzeniem zakażenia – mówi Adam Tomaszewski.

Autor: AK / UM Bytom