image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

70 tysięcy złotych – tyle wynosi dofinansowanie, jakie Miasto Bieruń pozyskało z Ministerstwa Cyfryzacji na zakup laptopów dla bieruńskich uczniów. Nowy sprzet służyć będzie do nauki zdalnej prowadzonej przez placówki oświatowe.

Warto dodać, że Miasto Bieruń, jako jedna z pierwszych gmin w województwie śląskim złożyło wniosek o przyznanie grantu na zakup sprzętu komputerowego – zrobiło to już 1 kwietnia, a więc w pierwszym dniu naboru wniosków. Dofinansowanie zostało przyznane, a obecnie trwają postepowania związane z zakupem laptopów. KLIKNIJ TUTAJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Zakupionych zostanie 28 laptopów, które przekazane zostaną do Szkoły Podstawowej nr 1 oraz do Szkoły Podstawowej nr 3 w Bieruniu.

Czytaj więcej – KLIKNIJ

Przypomnijmy, że od 1 kwietnia wszystkie gminy oraz powiaty wskazane w dokumentacji konkursowej mogą wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Czytaj więcej:

Źródło: UM Bieruń