image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Przy okazji realizowanego przez miasto projektu montażu instalacji fotowoltaicznych, pojawiły się osoby, które próbują wyłudzać pieniądze od mieszkańców.

Do Urzędu Miejskiego dotarły informacje, że pojawiły się osoby, które podając się za przedstawicieli UM, proponują odpłatne usługi związane z wykonaniem instalacji fotowoltaicznej.  Osoby te nie są przedstawicielami Urzędu Miejskiego, a UM nie pobiera żadnych dodatkowych opłat w domach u mieszkańców. Wszelkie formalności załatwiane są w siedzibie UM. W razie wątpliwości i pytań należy kontaktować się z Wydziałem Ochrony Środowiska, nr tel.: 32 295 69 18

Projekt „Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach jednorodzinnych w Dąbrowie Górniczej”, przygotowany przez Urząd Miejski, to przedsięwzięcie związane z energią odnawialną. W jego ramach 327 mieszkańców Dąbrowy Górniczej skorzysta z unijnego dofinansowania zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej. Dotacje, w łącznej wysokości 3 mln 263 tys. zł, pochodzą ze środków unijnych, przyznanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski. Zadanie ma zostać zrealizowane do listopada. Na początku roku przeprowadzony został nabór wniosków do II etapu tego projektu, w którym uczestniczyć może 200 kolejnych osób.

Instalacja fotowoltaiczna to Odnawialne Źródło Energii. Zamienia energię słoneczną w energię elektryczną. Prąd z takiej instalacji może pokryć w dużym stopniu zapotrzebowanie gospodarstwa domowego, co znacząco zmniejsza rachunki za elektryczność. Zakup paneli solarnych to dobra inwestycja, która zwróci się po ok. 3 latach.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza