image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID–19 oddziałały przedszkolne przy szkołach i przedszkola począwszy od 6 maja 2020r. mogą zostać otwarte przez samorządy.

Jednakże, mając na uwadze ogromne zagrożenie oraz ryzyko rozprzestrzeniania się choroby COVID-19, a także wysoki poziom zakażeń w naszym województwie, jak widać od kilku dni najwyższy w kraju, po konsultacjach z dyrektorami placówek oświatowych samorząd podjął decyzję, że oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i przedszkola oraz żłobek w gminie Mierzęcice nie wznowią funkcjonowania od 6 maja 2020r.

Nasza Gmina na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną w gminie i podejmuje niezbędne kroki, by przygotować się do otwarcia placówek, które będą mogły spełnić wymogi sanitarne. Zdrowie i życie naszych mieszkańców jest najważniejsze, dlatego w trosce o bezpieczeństwo wszystkich podjęto taką decyzję.

O wznowieniu działalności gminnych przedszkoli i żłobka poinformujemy.

Źródło: UG Mierzęcice