image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich cieszy się kolejnymi osiągnięciami. Eurodesk Polska przyjęło MDK 2 do swej sieci informacyjnej. 

EURODESK to europejska sieć informacyjna dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą, wspierany finansowo oraz merytorycznie przez Komisję Europejską, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa wyższego w ramach programu Erasmum+.  Sieć działa w 36 krajach europejskich, na trzech poziomach – europejskim, krajowym oraz regionalnym. 

Konsultanci w całej Europie mają ze sobą stały kontakt online, co powoduje, że informacje są aktualne i szybko przekazywane. Eurodesk informuje o możliwościach w Europie – zarówno dla młodzieży, jak i osób pracujących z młodzieżą. Teraz MDK2 będzie miało stały dostęp do informacji o szkoleniach, konferencjach, stypendiach zagranicznych, praktykach, stażach, kursach językowych czy współpracy między szkołami. Pierwsze szkolenie dla pracowników w ramach wstąpienia do Eurodesk planowane jest już na czerwiec. 

Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami, jakie daje Eurodesk Polska.

Niewątpliwie przyjęcie Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 do sieci Eurodesk jest oznaką wdzięczności i podziwu za starania włożone w pracę z młodzieżą. Serdecznie gratulujemy osiągnięcia tak dużego sukcesu i życzymy powodzenia oraz wytrwałości w realizacji kolejnych działań. 

Źródło: UM Piekary Śląskie