image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Nowy ambulans wraz z wyposażeniem medycznym został zakupiony dzięki wspólnej inicjatywie Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach oraz gmin powiatu, w tym Gminy Świerklaniec. 23 czerwca nastąpiło oficjalne przekazanie pojazdu, który wesprze Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach.

Przekazanie karetki odbyło się przed główną siedzibą Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. Klucze do pojazdu na ręce Prezesa WSP S.A. Leszka Jagodzińskiego wręczył Starosta Tarnogórski Krystyna Kosmala. W uroczystości uczestniczyli m. in. burmistrzowie i wójtowie gmin, które partycypowały w kosztach zakupu pojazdu. Gminę Świerklaniec reprezentował wójt Marek Cyl. Nowy, warty niemal 240 tysięcy złotych ambulans jest ważnym wsparciem dla szpitala i zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców powiatu tarnogórskiego w tym naszej gminy. Dodatkowy zespół wyjazdowy będzie trzecim w szpitalu.
– W jedności siła. Bardzo wszystkim dziękuję za ufundowanie tego pojazdu, który wyruszy na drogi powiatu, by ratować życie mieszkańców – mówił wczoraj Leszek Jagodziński, prezes szpitala.

Źródło: UG Świerklaniec