image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Trwa odnawianie oznakowania poziomego na należących do miasta ulicach. Wkrótce ruszyć mają też wakacyjne remonty drogowe.

Oznakowanie malowane jest w godzinach wieczornych, by nie kolidowało to z ruchem samochodów. Odnawiane są między innymi przejścia dla pieszych i powierzchnie wyłączone z ruchu.

A już niebawem ruszy szereg remontów bieżących na gminnych drogach w mieście. W czasie wakacji powstaną też trzy nowe nakładki asfaltowe na odcinkach ulicy Konarowej, Wiejskiej i Miedawy. – Liczymy na to, że nakładkę na ulicy Miedawa na brakującym odcinku między Wrzosową a przejazdem kolejowym uda się wykonać dzięki oszczędnościom po pierwszym postępowaniu przetargowym. Jednocześnie odpowiadając na pytania mieszkańców pragnę przypomnieć, że za remonty na drogach należących do powiatu będzińskiego odpowiada Powiatowy Zarząd Dróg i to tam należy zgłaszać wszelkie uwagi dotyczące ich stanu – podkreśla Janusz Mróz, zastępca burmistrza Sławkowa.

Wakacyjne remonty to nie koniec. Drugi etap prac zaplanowany został na jesień. Skala prac będzie uzależniona od konsekwencji, jakie dla budżetu miasta będzie miała trwająca epidemia.

Źródło: UM Sławków