image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Ponad 14 tys. zł warte są wykonane w ostatnim czasie prace związane z montażem znaków, barier i separatorów parkingowych. Rozpoczęły się też remonty drogowe.

Przy ulicy Armii Krajowej i w bocznej części rynku zamontowane zostały bariery oddzielające jezdnię od części dla pieszych. Na bocznym parkingu przy ratuszu zamontowane zostały separatory i słupki parkingowe z łańcuszkami. Uzupełnione zostało też w kilku miejscach oznakowanie pionowe.

Zaczynają się również wakacyjne prace na gminnych drogach w mieście. Niebawem rozstrzygnięty zostanie ostatni z przetargów. W czasie wakacji powstaną trzy nowe nakładki asfaltowe na odcinkach ulicy Konarowej (780 m kw.), Wiejskiej (647 m kw.) i Miedawy (480 m kw.). Rozpoczęła się też likwidacja ubytków (masą mineralno-asfaltową na gorąco – 150 m kw., emulsją i grysami pod ciśnieniem przy pomocy remontera drogowego – 800 m kw., oraz poprzez ręczne wypełnienie destruktem asfaltowym – 80 t). Wyregulowane zostanie kilka włazów studni kanalizacyjnych oraz zaworów wodociągowych i gazowych. Drugi etap prac zaplanowany został na jesień.

Skala prac będzie uzależniona od konsekwencji finansowych, jakie dla budżetu miasta będzie miała trwająca epidemia.

Źródło: UM Sławków