image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości pomoże startupom w nawiązywaniu współpracy z inwestorami i odbiorcami usług. To już kolejna edycja programu „Wsparcie prawne dla startupów”, cieszącego się popularnością wśród początkujących przedsiębiorców. Nabór wniosków rozpoczął się 22 lipca br.

Do programu mogą się zgłosić mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, które działają na rynku nie dłużej niż 5 lat i osiągają przychody od maksymalnie 3 lat. Warunkiem jest także posiadanie dokumentu potwierdzającego zainteresowanie inwestora rozpoczęciem lub kontynuowaniem procesu inwestycyjnego.

Firmy, które spełnią kryteria wyboru wniosków, będą mogły otrzymać do 25 tys. zł, które przeznaczą na pokrycie kosztów usług prawnych związanych m.in. z realizacją procesu inwestycyjnego, analizą  due-diligence lub treści umów inwestycyjnych, a także wsparcia prawnego w procesie zamówień i zawierania umów.

Wsparcie startupom zapewnią kancelarie prawne wyłonione przez PARP w trybie postępowania publicznego. Lista kancelarii znana będzie w dniu rozpoczęcia naboru.

Na tegoroczną edycję programu „Wsparcie prawne dla startupów” przeznaczono 1,1 mln zł. Każdy ze startupów będzie mógł uzyskać bezpłatną pomoc prawną o wartości do 25 tys. zł. Program jest finansowany z dotacji celowej Ministerstwa Rozwoju.

Więcej informacji na stronie Wsparcie prawne dla start-upów.

Źródło: UM Sławków