image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

To już pewne. Od wtorku 11 sierpnia rozpocznie się przebudowa ulicy Ostrogórskiej. Z tego powodu przejazd przez tory kolejowe w rejonie ulicy Naftowej  przez kilka pierwszy dni będzie utrudniony, a od 17 sierpnia niemożliwy.

To oznacza, że podróż samochodem osobowym ulicą Ostrogórską z Sosnowca w kierunku Mysłowic i odwrotnie od 17 sierpnia będzie niemożliwa. Zmiany obejmą również autobusy komunikacji publicznej, które także od 17 sierpnia tymczasowo pojadą przez ulicę Naftową.

Przebudowa ulicy Ostrogórskiej została podzielona na trzy etapy – pierwszy ma już za sobą. W ubiegłym roku za 5,4 mln zł powstało rondo na skrzyżowaniu ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej wraz z budową 400-metrowego odcinka drogi.

Roboty na fragmencie od granicy z Mysłowicami do okolic przejazdu kolejowego potrwają od 10 sierpnia do końca roku. W pierwszej kolejności wykonawca zajmie się przebudową ulicy właśnie w okolicy przejazdu kolejowego. W dalszej kolejności roboty przeniosą się na pozostały fragment drogi. W tym przypadku ruch na drodze będzie mocno ograniczony. – Skomplikowane prace obejmują nie tylko przebudowę samej drogi ale również całej infrastruktury podziemnej. Już dziś proszę wszystkich kierowców o wybieranie innej drogi, ponieważ ruch będzie mocno ograniczony – apeluje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. 

Inwestycja obejmuje ponad półkilometrowy fragment drogi wraz z otoczeniem. Nie zabraknie doświetlonych przejść dla pieszych oraz drogi rowerowej i nowego LED-owego oświetlenia. Wybudowana zostanie nowa jezdnia, kanalizacja deszczowa i sanitarna, a także dwie zatoki autobusowe.

Za kilka tygodni poznamy wykonawcę fragmentu drogi od nowego ronda do ronda Zagłębia Dąbrowskiego. – Przed nami ostatnia faza formalności i licytacja. W tym przypadku termin wykonania prac jest dłuższy, bo do połowy przyszłego roku – wyjaśnia prezydent Sosnowca.  Zakres prac jest podobny jak na dwóch wspomnianych etapach: nowa jezdnia, chodnik, droga rowerowa, doświetlone przejścia dla pieszych w tym jedno z sygnalizacją przy przedszkolu oraz  przebudowa sieci kanalizacyjnej deszczowej, sanitarnej, energetycznej i pozostałej infrastruktury.

Źródło: UM Sosnowiec