Prace brukarskie po wschodniej stronie układu drogowego, roboty zbrojarskie i żelbetowe po obydwu stronach trybun, a także prace tynkarskie w budynku administracyjnym, gdzie powstanie sala gimnastyczna oraz lokale usługowe i biurowe. Na placu budowy nowego lodowiska roboty idą pełną parą.
Budowa nowej hali lodowiska to nie tylko prace w głównej części obiektu, ale również wokół niego. Obecnie trwają zaawansowane prace związane z układaniem kostki brukowej po wschodniej stronie układu drogowego, zaś w hali intensywne roboty realizowane są po obydwu stronach trybun – prace zbrojarskie i żelbetowe. Ponadto trwają roboty związane z instalacjami elektrycznymi /wewnętrznymi i zewnętrznymi/, wentylacyjne oraz wodno-kanalizacyjne wewnątrz hali. Warto dodać, że w budynku administracyjnym, który zostanie wkomponowany w nowy obiekt i będzie stanowić z nim jedną całość, trwają już prace tynkarskie w pomieszczeniu sali gimnastycznej oraz w lokalach usługowych i biurowych.
W najbliższym czasie wykonawca inwestycji – Konsorcjum Firm: Meritum Grupa Budowlana z Krakowa i Przedsiębiorstwo Produkcyjno i Usługowe „Concret” z Tychów planuje rozpocząć prace związane z układem drogowym po południowej i zachodniej stronie obiektu, a także prace zbrojarskie i ciesielskie nad głównym wejściem do nowej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego.
Przypomnijmy, że nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów. Będzie miała 11 szatni z węzłami sanitarnymi dla drużyn młodzieżowych (łącznie dla ponad 180 osób), a także gości, trenerów oraz pierwszej drużyny męskiej i żeńskiej. Ponadto w obiekcie będzie znajdować się również: strefa VIP, punkt gastronomiczny, lokale administracyjne, sala konferencyjna oraz pomieszczenia, które można wykorzystać na saunę czy siłownię. Obiekt będzie spełniał również wymogi Polskiego Związku Hokeja na Lodzie związane z transmisją meczów hokejowych dzięki usytuowaniu stanowisk kamer i komentatorów telewizyjnych oraz pomieszczeń dla spikerów i dziennikarzy prasowych.
Hala przy Pułaskiego będzie spełniała także wymogi bezpieczeństwa. Oprócz monitoringu i pomieszczeń dla służb odpowiedzialnych za utrzymanie bezpieczeństwa w hali, zaplanowano również lokale dla policji i straży pożarnej w bezpośrednim sąsiedztwie koordynatora ds. bezpieczeństwa. Przed budynkiem lodowiska powstanie około 120 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz autokarów, nowe dojazdy, układ dróg wewnętrznych wokół hali oraz plac manewrowy pełniący funkcję drogi pożarowej.
Całkowity koszt budowy lodowiska wyniesie około 40 mln zł, z czego 15 mln zł to dofinansowanie, jakie Miasto Bytom pozyskało z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Źródło: UM Bytom