image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Przy pływalni Neptun powstaje nowa strefa sportu i rekreacji. Wcześniej zbudowano tam już siłownię zewnętrzną, plac zabaw i boisko, a od kilku dni można też wykonywać ewolucje i ćwiczyć płynną jazdę bez pedałowania na muldach nowego pumptracku. To nie koniec – lada moment ruszą prace przy zaplanowanym nieopodal street workout parku.

Pumptruck z pewnością ucieszy rowerzystów oraz miłośników ekstremalnej jazdy na hulajnogach i rolkach. To zamknięta pętla o długości około 120 m, po której można jeździć w obu kierunkach. Tor ma 6 muld i profilowane zakręty umożliwiające rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania, wyposażono go w przeszkody o wysokości do 120 cm. Skarpa toru została obłożona trawnikiem, w pobliżu znajduje się ławka, kosz na śmieci i stojak na rowery. Inwestycję o wartości 229 tys. zł, w ramach zrealizowała firma VELO PROJEKT Sp. z o.o. z Białegostoku, ta sama, która w 2018 r. zbudowała pierwszy w Gliwicach pumptrack przy ul. Akademickiej.

Street workout park uzupełni strefę aktywnej rekreacji przy ul. Dzionkarzy. Będzie wyposażony w drabinki, poręcze, koła gimnastyczne i zestaw drążków do ćwiczeń fizycznych z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, na których miłośnicy smukłej sylwetki i zdrowego stylu życia będą mogli szlifować formę. W pobliżu pojawią się też nowe elementy małej architektury – ławki i kosze na śmieci. Na realizację tej inwestycji przeznaczono 99 630 zł. Wykona ją firma WERAN Sp. z o.o. z Wrocławia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, z nowego street workout parku będzie można skorzystać pod koniec listopada.

Inwestycje powstają w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2020. (mf)

Źródło: UM Gliwice